Кадър Youtube
Министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху обяви в събота вечерта, че ще се кандидатира за нов мандат на предстоящите избори, предаде Франс прес.
В ефира на израелския "Канал 14" Нетаняху съобщи, че планира да се кандидатира за премиер на следващите избори.
Той изрази увереност, че ще спечели изборите за парламент (Кнесета), които се очаква да се проведат през есента на 2026 година.
Като лидер на дясната партия "Ликуд" ("Съюз"), Нетаняху държи рекорда за най-много години начело на израелското правителство - общо над 18 години, с прекъсвания, от 1996 г. насам.
По време на последните парламентарни избори през 2022 г. десният блок, воден от Нетаняху, който беше свален от власт през юни 2021 г. след 12 години непрекъснато управление, спечели най-много гласове.
Настоящият мандат на Нетаняху бе белязан от мащабни протести срещу проекта му за съдебна реформа, припомня АФП, цитирани от БТА.
От началото на войната, предизвикана от безпрецедентната атака на "Хамас" срещу Израел, семействата на отвлечените заложници от палестинското движение остро критикуваха неговото управление.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
АЕЦ "Козлодуй" намали мощността на пети блок до 850 мегавата
Дата: 26/08, 17:26
Meta плаща 18 милиарда долара по искове за безопасността на децата
Дата: 26/08, 17:22
Вдъхновяваща история на АМ „Тракия“: Пътни майстори помогнаха на 10-годишно момче, спасяващо баба си на пътя
Дата: 26/08, 17:151 Коментар
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 17:10
Подкомисия в парламента покани външния министър относно информация по процеса за членство на страната в ОИСР
Дата: 26/08, 17:04