Булфото
Освен дефицитите в обучението на кандидат-шофьорите, семейната среда и възпитанието също оказват влияние върху формирането на поведение на пътя. Санкциите имат най-голям превантивен ефект срещу повторни нарушения. Това каза Ивайло Желязков от Европейския ден за транспортни политики в предаването на Радио Варна "Новият ден". Думите му са в контекста на трагедията край Созопол, в която загинаха три млади момчета.
Според него друг важен фактор за безопасност на движението е добрата техническа обезпеченост на автомобила. Да се изкорени манталитетът на българите "да минават тънко" и да се научат да инвестират повече, особено в висококачествени гуми, съветва Желязков.
Като ефективна определи мярката за въвеждане на системата за претегляне в движение срещу претоварването на камиони, които създават предпоставки за катастрофи.
Експертът отправи критики към общинската администрация за забавянето с почистването на шахтите от листа.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Българската шахматна гордост Антоанета Стефанова разделя първото място на Европейското първенство
Дата: 11/01, 02:00
Кола се заби в стълб на булевард "Христо Ботев" в Русе
Дата: 11/01, 01:30
Челси победи с 5:1 Чарлтън за ФА Къп
Дата: 11/01, 01:00
Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 11/01, 01:00
Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 11/01, 01:00