Снимка Фейсбук, ДПС
Партията на Пеевски изпрати сигнали до европейски институции и Конгреса на САЩ.
За проверка на действията на служебното правителство и конкретно МВР, представяни като “противодействие на престъпления срещу избирателните права на гражданите, свързани с продаване и купуване на гласове” алармира международните наблюдатели и институциите ДПС, съобщиха от пресцентъра на партията.
Сигналите са изпратени до мисията на ОССЕ в България, мисията на ПАСЕ в България за изборите, комисията ЛИБЕ на Европейски парламент, НПО-та ангажирани с Щита за демокрацията на ниво Европейски съюз, Правна комисия на Конгреса на САЩ, която публикува през февруари Доклад за неправомерна намеса на ЕК в избори в страни членки на ЕС и в САЩ, както и до партньорски организации от Унгария, Чехия и Полша.
В тях се посочват редица нарушения, като превишаване на власт и злоупотреба със служебно положение, незаконосъобразни претърсвания и изземания, задържане и принуда, психологически натиск и сплашване.
Системното провеждане на разпити по анонимни и недоказани сигнали и презентирането като легитимни на списъци, предоставени от източници, представени като медии, но тясно обвързани с други участници в изборите - ПП-ДБ, дава основания да бъде поставена под съмнение както обективността, безпристрастността и отговорността на органите на МВР, така и да бъде проверявана тяхната ангажираност с изборни резултати на близките им партии, пише Блиц.
ДПС посочва конкретни казуси, засегнали над 150 потърпевши от незаконосъобразната дейност на МВР лица.
Отделно от това внесените жалби от засегнати и потърпевши лица, подадени към българските правораздавателни институции, са близо 40.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ветераните на Спартак се класираха на полуфинала на държавното
Дата: 09/04, 22:03
Започва делото срещу Николай Попов - съдят жертвите на престъпления, вместо престъпниците
Дата: 09/04, 22:00
Илин Димитров: губим туристи не заради липса на дадености, а заради липса на държава
Дата: 09/04, 22:00
Катафалка с мъртвец вътре се сблъска с кола на изхода на Русе
Дата: 09/04, 21:581 Коментар
Eксперт по сигурност: Преговорите между САЩ и Иран са само първа стъпка, без гаранция за пробив
Дата: 09/04, 21:54