Википедия
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте заяви, че е обсъдил въпроса за изпращането на ракети "Томахок" на Украйна с президента на САЩ Доналд Тръмп и че той все още се разглежда, предаде Ройтерс.
"По-конкретно, президентът и аз обсъдихме въпроса за ракетите "Томахок", заяви Рюте. "Президентът Тръмп продължава да го обмисля, но, както съм казвал и по-рано, крайното решение зависи от САЩ".
Рюте добави, че всяка съюзническа страна сама решава какви оръжия да достави на Украйна и че САЩ са предоставяли и ще продължат да предоставят широка гама от оръжия.
Рюте пристигна в Лондон, за да се срещне с лидерите на "коалицията на желаещите" – група страни, подкрепящи Украйна, припомня Ройтерс, цитиран от БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почина гръцкият певец Димитрис Кокотас
Дата: 26/08, 15:02
Възрастна жена събра спестените си 7 хиляди евро и ги даде на непознат до църквата за операция на дъщеря си
Дата: 26/08, 15:01
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 15:00
Министър Стоянов: Всички дронове, открити към момента не носят боеприпаси, което не трябва да успокоява хората
Дата: 26/08, 14:54