Пиксабей
Поредният циклонален вихър ще наруши нашето ежедневие, но този път циклонът ще се образува над страната ни. Повечето модели прогнозират значителни количества валежи в района на София, Своге, Перник, Кюстендил и Източна Сърбия, пише Метео Балканс. Очакваните количества дъжд могат да достигнат до 50 л/кв.м за периода 26–27 октомври 2025 г. На отделни места явленията ще бъдат придружени и от гръмотевична дейност. Зоната с валежи ще се премества бавно на изток и до края на деня на 27 октомври ще обхване и южните и югоизточни райони.
В страната като цяло най-много дъжд ще падне южно от Стара планина, докато в крайните североизточни и северозападни райони количествата ще бъдат до около 10 л/кв.м.
Температурите след този циклон ще се понижават. През следващите дни в Дунавската равнина вятърът ще се усили и ще бъде от северозапад. Към малките часове на денонощието той ще стихва, което ще позволи да се образуват слани в Югозападна България и на отделни места в Дунавската равнина.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Варненци: Шофирането е трудно, дупките са страшно много и повечето са, където е имало кърпежи
Дата: 04/03, 08:17
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 04/03, 08:10
8 държави бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри
Дата: 04/03, 08:01
Как да виждаме по-добре?
Дата: 04/03, 08:00
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 04/03, 08:00