В над 50 секции в Ямболска област машините дават грешки


19/04/2026, 15:23

Снимка: Булфото

В над 50 секции в Ямболска област машините дават грешки и се налага избиратели да гласуват и с хартиена бюлетина. В три секции машинният вот е прекратен.

Проблеми с машини има и четири общини посочи председателят на РИК-Ямбол Ани Канева:

"С машините голям проблем. В много секции не работят добре машините. Получихме изключително много сигнали, може би от 30% от секциите. Гласуват избиратели, не изкарва бюлетина за машинно гласуване или изкарва празна бюлетина.  Преустановихме изцяло машинното гласуване поради невъзможност изобщо да работи машината. Засега в 3 секции, първа секция Стралджа, 11 секция Ямбол и 20 секция Тунджа Калчево".

Активността в сравнение с предходните предсрочни избори е с няколко процента по- висока, сочи статистиката. Потвърждават го и председатели на комисии, посочва БНР. Пред някои от секциите в предобедните часове се образуваха опашки от чакащи.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Хизбула" изстреля ракети срещу Израел с обвинение за нарушения на примирието
Дата: 22/04, 07:55

Прокурорската колегия на ВСС се събира на редовно заседание днес
Дата: 22/04, 07:52

Трафикът на "Капитан Андреево" и "Лесово" е изключително интензивен
Дата: 22/04, 07:44

153 достигнаха случаите на морбили в страната
Дата: 22/04, 07:35

Папа Лъв XIV: Бъдещето на човечеството е застрашено
Дата: 22/04, 07:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия