Снимка: Булфото
Екипи на Комисията за защита на потребителите (КЗП) и Националната агенция за приходите (НАП) проверяват по сигнал пункт за годишни технически прегледи, намиращ се в близост до Пазарджик, съобщи пред журналисти председателят на КЗП Александър Колячев.
В момента тече съвместна проверка на НАП и КЗП в пункт за годишни технически прегледи, намиращ се на територията на община Пазарджик. Имаме сигнали за повишаване на цените на годишните технически прегледи и сме тук за да установим, каква е била предходната цена, каква е сегашната цена и да изискваме обосновка от дружеството, което стопанисва обекта, за да разберем дали има обоснованост в повишението. В сигнала е посочено, че цената е завишена с около 50 процента. В момента колегите проверяват дали такова завишение е имало, уточни още Колячев, като добави, че резултатите от съвместната проверка ще бъдат оповестени до няколко часа.
Екипите на КЗП и НАП правят тематични проверки, като пунктовете за годишни технически прегледи са във фокуса днес. От утре започваме да проверяваме вендинг автоматите, добави още председателят на КЗП. Инспекторите провериха супермаркет в квартал "Запад", като изискаха документи от касовия апарат и справка за цените на определени групи стоки през месеците август и октомври 2025 г. и в деня на проверката.
В началото на януари в Пазарджик КЗП и НАП извършиха съвместни проверки на търговски обекти, припомня БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Разследващ журналист за тримата убити в хижа "Петрохан": Може да са станали свидетели на престъпление
Дата: 03/02, 10:55
Варненец погреба българския лев
Дата: 03/02, 10:551 Коментар
13-годишно момче плува с часове, за да спаси семейството си край Австралия
Дата: 03/02, 10:52
След сигнал за пожар полицаи откриха наркотици в мазе на блок в Бургас
Дата: 03/02, 10:50
БТВ съобщи имената на убитите в хижата на Петрохан
Дата: 03/02, 10:431 Коментар