Снимка: МВР
Специализираната операция на „Пътна полиция“ при ГДНП е част от предприетите от Министерството на вътрешните работи мерки за нормалното протичане на предстоящите великденски празници. Тя се провежда съвместно със служители на ОДМВР – Кюстендил по метода „широкообхватен контрол“.
Ще се осъществява на територията на област Кюстендил – АМ „Струма“, в района на 53 км, днес - 10 април, до обяд в посока Благоевград и в понеделник - 13 април следобед в посока София, съобщават от МВР.
Акцентът на операцията ще бъде върху:
използването на обезопасителни колани и защитни каски от водачите и пътниците;
използването на детски обезопасителни системи, както и каски от водачите и пътниците на мотоциклети;
проверка на документите на водача и моторното превозно средство (включително прикачените, ако има такива) – свидетелство за управление на МПС, свидетелство за регистрация на ППС, валидна полица за застраховка „Гражданска отговорност“, документ за преминат технически преглед и др., както и документите на пътниците;
справка за наличие на невръчени електронни фишове и наказателни постановления по Закона за движението по пътищата и/или Кодекса за застраховането.
При наличие на едно или повече от изброените обстоятелства водачите (и пътниците) ще бъдат отклонявани за допълнителна проверка, която може да включва:
връчване на невръчени електронни фишове и наказателни постановления;
възможност за заплащане на задължения чрез ПОС терминал на място;
проверка за употреба на алкохол и/или наркотични вещества или техните аналози;
извършване на допълнителни проверки по преценка на контролните органи;
предприемане на мерки на място за недопускане управление на МПС от неправоспособни водачи или такива, употребили алкохол или наркотици.
При необходимост екипите на място ще прилагат и линеен контрол спрямо водачи с агресивно поведение или извършващи рискови и неправилни маневри, застрашаващи останалите участници в движението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Стефан Янев: Гласуването е срещу статуквото и поставя тежка задача пред Румен Радев
Дата: 21/04, 21:02
Янкулов: Мисля, че Сарафов си дава сметка пред какви предизвикателства изправя цялата правосъдна система
Дата: 21/04, 20:50
Иран все още не е взел решение дали да участва в преговори със САЩ
Дата: 21/04, 20:40
Григор Димитров отсече: Животът не е само тенис, нямам какво да доказвам на никого
Дата: 21/04, 20:27
Кая Калас за изборите в България: Няма да избързваме
Дата: 21/04, 20:212 Коментара