„Български пощи“ са обменили 63 млн. лева за 14 дни


Дата: 18/01, 20:46

Снимка: Булфото, архив

„Български пощи“ се справят безупречно до момента с обмяната на левове в евро за хората в по-отдалечени места без банкови клонове. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията в оставка Гроздан Караджов в предаването „Защо“ по bTV тази вечер. 

Той уведоми, че охраната на пощите е подсилена и тя ще остане такава до изтичането на първите шест месеца за безплатна обмяна на левовете в евро. 

„Естествено има проблеми, които възникват в ежедневната работа. Няма такъв мащабен проект като преминаването от левове в евро, който да мине тотално без проблеми, но за всеки проблем реагираме веднага,“ обясни той. 

По данните на министъра в оставка „Български пощи“ са обменили за 14 дни 63 млн. лева, посочва БТА. Заявките само за следващите седмици са за 47 млн. лева. 

„Тоест градира нагоре интересът към обмяната на спестяванията“, добави той предвид изтичането на срока за двойно обращение в края на януари. Обмяната се осъществява на 2330 места. 

„През тази седмица, предвид завишения интерес Министерския съвет реши да отпусне още 25 млн. евро оборотни средства. С тях пощите си купуват евро от обслужващата ги банка и ги разпръскват чрез инкасо автомобилите по всички 2330 места“. 

Гроздан Караджов увери, че процесът протича гладко. Той добави, че спрямо другите държави, осъществили преход към еврото досега, България се справя най-добре.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Започна семеен фестивал в село Кичево за 3 март
Дата: 03/03, 13:15

Слави: Трябва да помним миналото, иначе ще сме безродници
Дата: 03/03, 12:581 Коментар

Балъков и Йорданка Христова подкрепиха инициативата „Улица и алея Димитър Пенев“
Дата: 03/03, 12:53

По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 12:50

Радев на 3 март: Тръгваме на поход за бъдещето на България
Дата: 03/03, 12:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия