Горя къща на бившия кмет на Добрич


22/04/2026, 19:25

Снимка Булфото

Горя имот на бившия първи човек в Добрич.

Къща в кв. „Рилци“ в град Добрич е горяла тази сутрин, съобщава Про Нюз Добрич. Пожарът е засегнал покривната конструкция на сградата, съобщиха от Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.

По случая е образувано досъдебно производство. По информация на пожарната служба, една от разследваните версии е умишлено причиняване на пожара.

Имотът е собственост на бившия кмет на Добрич Детелина Николова. Николова отказа коментар по случая.

Междувременно от ПП ГЕРБ – Добрич излязоха с официална позиция по повод пожара. От партията категорично осъждат всеки акт на посегателство срещу личната собственост и сигурността на гражданите, пише Блиц.

ПП ГЕРБ Добрич категорично осъжда всеки акт на посегателство срещу личната собственост, сигурността и спокойствието на гражданите. Повод за настоящата позиция е пожар в имот, собственост на общинския съветник от коалиция ГЕРБ – СДС и бивш кмет на Добрич Детелина Николова, по който компетентните органи работят, включително и по версия за умишлен палеж. Ако това бъде доказано, става дума за варварски акт и тревожен знак за преминаване на граници, които не кореспондират с демократичните разбирания и ценности.

Посегателството върху чужда собственост и сигурност никога не е личен спор. То е опит за сплашване, демонстрация на безнаказаност и подкопава усещането за ред, спокойствие и нормалност в обществото. Независимо от мотивите – лични интереси, икономически зависимости или политическа злоба – подобно деяние не може да бъде оправдано.

Категорично заявяваме, че политиката не се прави с палежи, заплахи, натиск и репресии. Различията се решават с диалог и законови средства, а не чрез агресия.

Вярваме, че компетентните институции ще извършат бързо, професионално и обективно разследване на случая, за да установят всички факти и обстоятелства, а при наличие на доказана вина законът ще бъде приложен с цялата си строгост. Мълчанието и бездействието в подобни случаи само насърчават безнаказаността.

Изразяваме своята подкрепа към нашия колега Детелина Николова и нейното семейство.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



23 април е Международният ден на книгата и авторското право
Дата: 23/04, 01:30

Часове преди европейското първенство Насар обяви: Готов съм да дам, каквото мога, за да бъде България най-отгоре
Дата: 23/04, 01:00

НАСА представи новия си космически телескоп
Дата: 23/04, 00:45

На 23 април имен ден празнуват Александър, Александра, Александрина, Александрия, Алекси, Алеко, Сашо
Дата: 23/04, 00:30

Михаил Константинов: 131 мандата, това е вторият най-добър резултат в новата демократична история на България
Дата: 23/04, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия