Еднократната помощ за новородено в Загреб се повишава на 800 евро


Дата: 14/01, 08:24

Пиксабей

Председателят на загребския Градски парламент Матей Мишич съобщи днес, че еднократната помощ за новородено ще бъде повишена с 200 евро, предаде хърватската национална телевизия ХРТ.

„В обществено обсъждане е ново повишение на помощта за новородено от 600 на 800 евро. Обсъждането е към края си, така че вероятно още на следващото заседание през януари ще повишим помощта“, коментира Мишич. „Когато ми се роди дете преди малко по-малко от четири години, помощта за първо дете беше около 250 евро“, каза още той.

Към момента еднократната общинска помощ за новородено е еднаква за всички, без значение дали става въпрос за първо, второ или трето дете. По думите на Мишич когато помощта стане 800 евро, тя ще надвишава с около три пъти и половина помощта, която е била получавана преди за първо дете и два пъти по висока от помощта за второ дете.

„В този мандат (на Градския парламент) планираме изграждането на общо четири старчески домове, а чрез бюджета дадохме допълнително 890 000 евро за два старчески дома Загреб“, посочи още Мишич.

Отделно кметът на Загреб Томислав Томашевич съобщи кои проекти планира да приключи тази година община Загреб. Те включват изграждане на басейн, стадион и нова трамвайна линия, както и шосе.

Също така до края на януари се очаква одобрение от хърватското Министерство за защита на околната среда и зеления преход за проучване, посветено на влиянието върху околната среда на един евентуален нов Център за управление на отпадъци. След провеждане на проучването градът ще може да издаде разрешение за строеж - въпрос, който отдавна тревожи загребчани.

Отделно кметът на Загреб съобщи, че се очаква и разширяване на платените зони за паркиране в града, предаде БТА.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На първо четене: НСО ще охранява само лица, заемащи висши държавни длъжности
Дата: 14/01, 12:00

Камион падна в дере в Силистренско, шофьорът загина на място
Дата: 14/01, 11:541 Коментар

Мис България 2025: Правя дрехи за високи и слаби момичета
Дата: 14/01, 11:53

Спор между Милчева и Харизанов: Ще върнат ли машините доверието в изборите?
Дата: 14/01, 11:501 Коментар

Мъж от Ихтиман е с опасност за живота, след като се е самозапалил
Дата: 14/01, 11:491 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия