Стопкадър бТВ
Нови спирти ще има метрото в София.
След 3 месеца три нови спирки на софийското метро влизат в експлоатация. Те са по линия 3 от „Горна Баня“ до „Хаджи Димитър“.
По оценки на Столичния метрополитен удължаването на метрото ще даде възможност на още 45 хиляди души да пътуват с подземната железница.
Метростанция "Стадион Георги Аспарухов" вече е във финална фаза на изграждане. Екипите изпробват електрическата мрежа. От Столичен метрополитен казват, че тези 3 нови станции са били най-трудният строеж, защото се е наложило да отклонят реката.
„Реално трябваше да направим ново корито, успоредно на линията, за да може да запазим екологията и да спазим всички изисквания“, обясни директорът на Столичен метрополитен Николай Найденов.
С новите три станции, последната от която е в квартал "Левски Г", метрото осигурява излаз към магистрала „Хемус“.
„Ще улесним хората, влизащи от посока Варна и през Ботевградско шосе. Ще ползват метро на начална точка с буферен паркинг и ще влизат в столицата без да използват собствените си автомобили“, коментира Найденов.
Удължаването на метрото ще преобрази кварталите „Подуяне“, „Сухата река“, „Хаджи Димитър“ и „Левски Г“, където хората го очакват с нетърпение.
Новите три метростанции ще заработят в края на юли, пише btvnovinite.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Инспектор с апел: Осигурете свободен достъп до пожарните хидранти
Дата: 24/07, 09:00
Ladies Night с Man4Queen в Moonlight Varna
Дата: 24/07, 09:00
Божанов: Прокуратурата иззе и скри преписката за „Капитан Андреево“
Дата: 24/07, 08:581 Коментар
Икономист: Не сме на бюджета на Жан Виденов, но вървим по неговия път
Дата: 24/07, 08:561 Коментар
Гласът на Окръжна Прокуратура - Варна: Между 10 и 20 години или доживотен затвор грозят Асен Симеонов
Дата: 24/07, 08:53