кадър Нова нюз, архив
Сръбското правителство обяви 1 ноември за Ден на траур заради годишнината от смъртта на 16 души при срутването на козирката на жп гарата в северния сръбски град Нови Сад, предаде националната сръбска телевизия РТС.
Преди година, на 1 ноември 2024 г., 16 души загинаха, а един беше тежко ранен, когато бетонната козирка на наскоро реконструираната жп гара в Нови Сад се срути.
Годишнината от трагедията ще бъде отбелязана в Нови Сад в събота, допълва БТА.
Хиляди студенти и граждани от цяла Сърбия от дни вървят пеша, за да участват във възпоменателното събитие в Нови Сад.
В Сърбия от година се провеждат протести, водени от студенти, участващи в блокади на факултети, заради случилото се в Нови Сад.
Протестиращите настояват виновните да понесат наказателна и политическа отговорност за 16-те жертви на срутването на козирката на жп гарата и свикване на предсрочни парламентарни избори.
Денят на траур включва спускане на знамето наполовина с подходящо осветление през нощта, а медиите, музеите, театрите, кината и спортните зали са длъжни да представят програми и музика в унисон с траура, се казва в съобщение на сръбското правителство, цитирано от РТС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 03:10
Рожден ден празнува Анета Сотирова
Дата: 08/05, 03:00
Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар
Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30