Снимка: Булфото, илюстративна
Кметът на павликенското село Дъскот - Николай Митев, е бил пребит в кметството от нарушител, на който е съставил акт за незаконно изхвърлени строителни и битови отпадъци, съобщи БНР.
Митев е извършил днес по обяд проверка след подаден сигнал за незаконно изхвърляне на големи количества боклуци на депото за биоразградими отпадъци в покрайнините на селото. Той е заварил на място бус със работници, които незаконно разтоварват стари мебели, покъщнина и строителни отпадъци, при положение че в община Павликени има депо за строителни отпадъци, но за него се плащат такси.
"Стигнало се е до конфликт. Съставен е акт. После собственикът на буса е потърсил обяснение в кметството и саморазправа, кметът е ударен. Явно се купуват стари къщи, изпразват се и се започва възстановяване с цел продажба", разказа кметът на община Павликени Емануил Манолов.
Битият кмет на Дъскот Николай Митев е предприел освидетелстване от съдебен лекар във Велико Търново. Полицай е станал свидетел на инцидента в кметството.
За незаконно изхвърлените отпадъци на нарушителя ще бъде наложена глоба, която според общинската наредба в Павликени, е от 150 до 500 лева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 06:40
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 06:10
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 06:10
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 05:50
Спортът по телевизията в четвъртък 7 май
Дата: 07/05, 05:00