Жена обжалва фиш от Синята зона и спести 520 лева


03/11/2025, 21:51

Булфото

Калпав фиш за неправилно паркиране спаси шофьорка глоба и разноски за адвокат в Асеновград, пише "Марица". 

Дамата зад волана паркирала на ул. "Иван Вазов", която попада в Синя зона. Служители минали на обход и установили, че няма пуснат смс за автомобила.

Дали известен толеранс, като след 10 минути, при повторна проверка в таблета се установило, че шофьорката не е заплатила за паркиране. Така последвало издаване на фиш за налагане на глоба, като го залепили на стъклото.

Шофьорката обжалвала, а магистратите отменили санкцията. С решението си те задължават Община Асеновград да заплати разноските за адвокат на жената, в размер на 500 лв. 

Районният съд в Асеновград отбелязва редица пропуски в самия електронен фиш, в това число липса на задължителните реквизити като имената на длъжностното лице, което го издава и номера на заповедта, с която е упълномощено, трите имена на нарушителя, място и време на нарушението, нарушената разпоредба на наредбата, размер на глобата.

"Липсва посочване на заповедта, въз основа на която длъжностното лице е определено от кмета на Община Асеновград, да осъществява контрол по тази наредба. На следващо място, същата не е посочена и в издадения фиш за глоба. На трето място, не е посочена улицата, като номер и зона, на която е неправилно паркирано посоченото МПС.

Това лишава жалбоподателя от възможността да оспори факта, че се касае за синя зона с предплатено паркиране или факта на паркиране изобщо в зона с платен паркинг. С това драстично е нарушено правото му на защита, а издаденият фиш не е доказан да е издаден от компетентно упълномощено длъжностно лице по контрол по тази наредба", отбелязват магистратите. 

На следващо място е посочено, че фишът като втори екземпляр не е изпратен по пощата по постоянен адрес на шофьорката, с което е допуснато съществено процесуално нарушение, накърняващо правото на защита, защото залепеният на стъклото фиш може да бъде отлепен от трети лица и макар по силата на посочените по- горе текстове да се счита връчен, той реално не е сведен чрез изпращането му по пощата, до знанието на санкционираната жена.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Рожден ден празнува Деян Донков
Дата: 27/08, 03:00

В Япония въвеждат технология в колите, която да следи какво прави шофьора
Дата: 27/08, 02:001 Коментар

А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 27/08, 01:50

Съдът спря търга на 100 артефакта от „Титаник“
Дата: 27/08, 01:30

Учени създадоха наночастици, ускоряващи срастването на зъбните импланти с костите
Дата: 27/08, 01:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия