Бум на исканията за работа на непълнолетни


Дата: 05/11, 13:53

Пиксабей

редактор Веселин Златков

Истински бум на искания за работа на непълнолетни отчита Главната инспекция по трупа през тази година, това каза по Нова нюз шефът ѝ инж. Екатерина Асенова. Тя съобщи, че са установени 220 нарушения при работещите деца, като напомни, че работа на непълнолетни без трудов договор е престъпление и при такива случаи се сезира прокуратурата.

За съжаление нарушенията по безопасността на труд не намаляват, а травматизма и смъртните случаи растат, каза инж. Асенова. Тя коментира, че при проверки инспекторите по труда често чуват от самите работници, че личните предпазни средства им пречат на работата.

Хората все по-добре разбират своите права като работници и сигналите до инспекцията по труда са с 1000 повече тази година. Те знаят точно какво искат и как да го получат, като оплакванията за условията на труд са колкото и за нарушаване на договора с работодателя, обясни шефката на Главната инспекция по труда.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Край на сковаността в ставите
Дата: 12/01, 04:10

Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 12/01, 04:00

Илия Луков възпя Златоград с нова песен
Дата: 12/01, 04:00

Чудомир се завръща на пейка в центъра на Казанлък
Дата: 12/01, 03:00

Кучета запомнят предмети, слушайки разговорите на стопаните си
Дата: 12/01, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия