След Нова година ще предложим оптимизация в МВР, но след внимателно направен анализ. Това каза вътрешният министър Даниел Митов.
Който казва, че структурата на МВР е раздута, нищо не разбира, добави той.
Митов говори по време на честването на професионалния празник на българската полиция и Деня на Свети Архангел Михаил.
„Оптимизации винаги има и ще има, но не трябва да се оголи капацитетът, защото после ще започнат да питат – къде е полицията, къде е пожарната, къде е жандармерията“, заяви Митов.
По думите му през последните 15 години числеността на МВР е намаляла с около 12 000 служители, но обемът от отговорности на ведомството остава същият. Министърът определи като „спекулация“ твърденията, че България поддържа прекалено много полицаи на глава от населението.
Митов съобщи, че конкретни мерки за оптимизация ще бъдат представени в началото на следващата година, след приемането на държавния бюджет.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Товарен кораб е бил ударен от снаряд в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:08
Цените на петрола тръгнаха надолу след сигнал от Тръмп
Дата: 06/05, 07:00
Калашников: Гответе се за Русия без Путин
Дата: 06/05, 06:51
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 06:50
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 06:40