Снимка: Булфото
Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) предвижда основен ремонт на близо 3-километров участък от автомагистрала "Хемус" между км 388 + 660 и км 391 + 290, на територията на област Варна.
За целта е необходимо да се проведе процедура по Закона за обществените поръчки за избор на изпълнител за изготвяне на технически проект и за извършване на строително-монтажните работи (инженеринг). Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов в отговор на въпрос от Веселин Вешев, народен представител от Парламентарната група на "Възраждане" за несъществуващ ремонт на участък от автомагистралата, предава БТА.
Изработването на техническия проект е първата стъпка за предприемане на качествени строителни работи, каза министърът.
Временната организация на движение и ограниченията в участъка ще останат в сила до започването на основния ремонт, за да се гарантира безопасността на движението по магистралата, допълни Иванов.
Допускам, че Агенция "Пътна инфраструктура", понеже в момента обръща внимание на автомагистралите, скоро ще обърне внимание и на този участък, коментира министърът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Днес орнитолози и доброволци броят птиците край Варна
Дата: 18/01, 10:10
Министърът на здравеопазването в оставка Силви Кирилов: Няма нужда да се обявява грипна епидемия в страната
Дата: 18/01, 10:00
Григор Димитров започва участието си на Austrlian Open във вторник
Дата: 18/01, 09:50
В Гърция използваха за новинарска емисия водеща, създадена с изкуствен интелект
Дата: 18/01, 09:401 Коментар
Слънчево, тихо, но студено е днес в планините
Дата: 18/01, 09:30