кадър БНТ
редактор Веселин Златков
Когато вървим по заледена настилка, най-важното е да не се опитваме да изглеждаме достолепно, а да се движим „бабешки”, с малки крачки, това посъветва зрителите на БНТ преподавателят по сценично движение в НАТФИЗ Камен Иванов. Той показа т.нар. пингвинска походка, за която е важно да извадим ръцете си от джобовете, въпреки че е студено.
Инстинкта ни е да падаме на крайниците си, което води до доста счупвания, подчерта Иванов. Той обаче подчерта, че опашната кост е много важно да се пази, ако падаме на задните си части.
Никога не е срамно да поискаме помощ, за да се изправим, особено ако сме на възраст, обясни специалистът. Той се обърна към по-младите със съвет да вдигнат погледа си от телефона, за да виждат къде стъпват. „Ако падате, хвърлете телефона, не мислете за него”, подчерта той.
Паднем ли на леда, най-добре да се изправим първо на „четири крака”, без да се притесняваме как изглеждаме отстрани, каза още преподавателят от НАТФИЗ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Колячев: Глобихме търговец с 15 000 евро
Дата: 14/01, 08:32
Въвеждат "бърза писта" за жалби, свързани с преминаването към еврото
Дата: 14/01, 08:26
Еднократната помощ за новородено в Загреб се повишава на 800 евро
Дата: 14/01, 08:24
Шефът на АИКБ: Средната заплата на наши и чужди работници е 2000 лева
Дата: 14/01, 08:22
За една година при Тръмп САЩ са нанесли почти толкова въздушни удари, колкото през целия мандат на Байдън
Дата: 14/01, 08:14