кадър: МС
Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш заяви, че е настъпило време жена да поеме поста начело на световната организация, предаде ДПА. Мандатът на Гутериш изтича в края на настоящата година.
"Мисля, че е настъпило ясно времето ООН да бъде оглавен от жена. Нямам съмнения относно това", каза Гутериш на традиционната си новогодишна пресконференция, предаде БТА.
Гутериш е начело на ООН от 2017 г. Негов приемник трябва да бъде избран преди края на втория му мандат.
Никога досега ООН не е била оглавявана от жена.
Председателката на Общото събрание на ООН Аналена Бербок, която е бивш министър на външните работи на Германия също се обяви за това жена да наследи поста от Гутериш.
Засега има само един кандидат за приемник на Гутериш и това е Рафаел Гроси, издигнат от Аржентина. Той е настоящ ръководител на Международната агенция за атомна енергия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
"Възраждане": Варна иска цялостен технически и конструктивен одит на всички подлези
Дата: 09/02, 15:23
Румен Радев: Случаят „Петрохан“ е политическо сътресение и диагноза за състоянието на държавата
Дата: 09/02, 15:17
Цветан Такев: С мен се свърза Иво Калушев и ми каза "Събери няколко свестни човека и елате да се видим"
Дата: 09/02, 15:13
БТВ показа кемпера на Калушев
Дата: 09/02, 15:09
АПИ отново предупреждава шофьорите: Тръгвайте на път готови за зимни условия
Дата: 09/02, 15:00