Кадър Youtube
Русия заяви, че иска войната в Украйна да приключи, но е заблуда да се смята, че Киев ще излезе победител.
Кремъл заяви, че иска войната в Украйна да приключи възможно най-скоро, но опитите за намиране на решение са в застой. Така говорителят на Кремъл Дмитрий Песков отговори на думите на американския президент Доналд Тръмп, че войната ще приключи в не много близко бъдеще.
Песков повтори позицията на Москва, че войната ще свърши едва когато Русия постигне целите си и предпочита да направи това с политически и дипломатически средства.
По думите му Киев е подстрекаван от европейците, които мислят, че Украйна може да спечели войната и да гарантира интересите си с военни средства, а това е дълбока заблуда, предвид ситуацията на фронта.
Там руската армия обяви, че е превзела още три селища в Донецка област и е унищожила четири автономни украински катера в района на черноморското пристанище Туапсе.
От своя страна Украйна обяви, че Хмелницката и Ровненската атомна електроцентрала са намалили производството на електроенергия поради нанесени щети от руските атаки на подстанции. Поради проблеми с електрозахранването не се движи метрото в Харков.
На обстрел е бил подложен и град Херсон, има пострадали жители, пише БНР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сирийският президент извърши промени в правителството и уволни брат си
Дата: 10/05, 07:29
Скандал в българска църква в Одрин - митрополит настоява за литургия на гръцки език
Дата: 10/05, 07:17
Всички пътници на засегнатия от хантавирус кораб се смятат за високорискови контактни лица
Дата: 10/05, 07:11
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 07:10
София посреща финала на третия етап от Giro d’Italia с мащабни промени в движението
Дата: 10/05, 07:04