Министър Георгиев: Прокуратурата разследва случая с прегазеното куче Мая


10/11/2025, 20:34

Снимки: Булфото, Фейсбук

По случая с прегазено с автомобил куче Софийска районна прокуратура е образувала досъдебно производство по чл. 325 б от Наказателния кодекс. Затова разговарях с административния ръководител прокурор Малчев. Това написа във фейсбук министърът на правосъдието Георги Георгиев.
  
Той припомни какви мерки са взети в началото на лятото. 

"Само преди 4 месеца по мое предложение именно заради ужасяващи случаи на садистично отношение към животни бяха направени промени в Наказателния кодекс. Завишихме наказанието „лишаване от свобода“ до 5 години, при проява на жестокост, която е причинила смърт или тежко увреждане и до 8 години, когато е установен умисъл и деянието е извършено по особено мъчителен за животното начин", написа още министър Георгиев.

Припомняме, че в столичния квартал "Разсадника" кучето Мая е било прегазено от автомобил в неделя пред жилищна сграда.

На кадрите, които бяха разпространени, се вижда как автомобил, излизащ от паркинг, прегазва куче, лежащо на тротоара. Автомобилът спира за момент, шофьорът вижда, че е затиснал животното с една от предните гуми, но въпреки това потегля, оставяйки четириногото в безпомощно състояние.

От полицията съобщиха, че шофьорът е 29-годишен гражданин на Република Северна Македония, който не е криминално проявен. Направил е самопризнания и е обяснил, че е извършил маневрата неволно, като отрича да е имало умисъл в действията му. Не е бил под въздействието на алкохол.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32

Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19

Зеленски е обсъдил с Коща стъпките за европейска интеграция на Украйна
Дата: 09/05, 22:14

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 22:10

Седем колоездачи от Giro d'Italia са в областната болница във Велико Търново
Дата: 09/05, 22:03

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия