Булфото
Възпоменателна монета „Българска азбука“ от 2 евро ще емитира Българската народна банка (БНБ) през второто полугодие на 2026 г., се посочва в монетната програма на банката.
В монетната програма е предвидено и емитиране на една златна, три сребърни и една медна колекционерски монети през идната година.
Златната монета, която се очаква през октомври, ще бъде с номинал 100 евро и ще бъде посветена на Св. Иван Рилски, предаде БТА.
Сребърните монети са „125 години електрически трамваи в България“, „150 години от Априлското въстание“ и „Преображенски манастир“. Номиналната стойност на сребърните монети ще бъде 10 евро, като те се очакват съответно през януари, април и август.
Медната монета, с номинал 5 евро, ще бъде посветена на 150 години от рождението на Кръстьо Сарафов, като се очаква през март.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
45-годишен мъж загина при катастрофа между две села
Дата: 26/08, 18:32
Отнесени са цели села в Китай и Непал след мощно свлачище
Дата: 26/08, 18:26
Кметът на Карлово покани министри да посетят общината във връзка с 4 години от бедствието
Дата: 26/08, 18:24
Почитат паметта на Доли Партън с мюзикъл на Бродуей и музей в Нашвил
Дата: 26/08, 18:17
МВнР: Българските граждани в Невада да избягват пътувания към засегнатите от пожар райони
Дата: 26/08, 18:12