Кадър Youtube
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че разрешаването на конфликта в Украйна е „по-близо, отколкото хората осъзнават“ и че ще обсъди въпроса за Украйна по време на срещата на върха на НАТО в Турция, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Тръмп изрази убеждение, че както Москва, така и Киев са решени да уредят конфликта в Украйна.
„Президентът (на Русия Владимир) Путин иска това да приключи. Казвам ви го много категорично“, заяви американският лидер, коментирайки ситуацията около Украйна в разговор с журналисти в Белия дом.
Тръмп също така оцени високо телефонния разговор с Путин, проведен през уикенда. „Добър телефонен разговор“, заяви американският президент. „Той иска да сложи край на това. И Украйна иска да сложи край на това. И ние водим преговори“, каза Тръмп.
„И... (Володимир) Зеленски всъщност иска това да приключи сега“, заяви американският президент.
„Ще отидем на (срещата на върха) на НАТО, и ще говорим (там) за това“, каза още Тръмп. „Мисля, че ще постигнем това (да бъде сложен край на конфликта – бел. ред.)“, добави той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Вирусолог за бактериите по морето: Най-застрашени са хората с отслабена имунна система
Дата: 06/07, 23:30
Белгия заплаши ФИФА и САЩ заради абсурдно отмененото наказание
Дата: 06/07, 23:20
Тръмп: Балната зала в Белия дом е защитена срещу куршуми и дронове
Дата: 06/07, 23:10
Гмуркач, участвал в спасителната акция на река Струма: Ако си решил да влезеш – табела няма да те спре
Дата: 06/07, 22:571 Коментар
Григор Димитров загуби четиричасова битка и отпадна от „Уимбълдън“
Дата: 06/07, 22:421 Коментар