Уреждат Коледните добавки със закон


18/11/2025, 11:46

Булфото

Управляващите ще предложат механизъм, по който да уредят коледните добавки чрез закон. Това съобщи зам.-председателят на ГЕРБ Деница Сачева. По думите ѝ от формацията са изпратили писмо до социалния министър Борислав Гуцанов, в който са поискали законодателно решение. Идеята е добавката да достига до най-бедните като нов вид социално подпомагане. Това обаче ще се случи в рамките на следващата година.

Дали ще има коледни добавки за тази година все още се обсъжда и се търси политическо решение.

„Трябва да видим какви са разчетите и на НОИ в случая. И предстои да се обсъди. Но днес изпратих писмо до министър Гуцанов, в което поисках законодателни решение за трайно уреждане на този въпрос, като нов вид социално подпомагане на най-уязвимите. Смисълът е най-бедните да имат достойна подкрепа. Този въпрос трябва да спре да е поредната разделителна линия. Няма как да стане сега,  а догодина. Коледните добавки не са планирани, но не значи, че няма да се търси политическо решение”, заяви Сачева, цитирана от Нова телевизия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нетаняху: Никакво споразумение не е възможно с тези диваци в Иран
Дата: 26/08, 13:56

Времето във Варна в четвъртък
Дата: 26/08, 13:53

Доц. Ангел Кунчев подава оставка
Дата: 26/08, 13:501 Коментар

Стоян Колев: Връщам се, България ще тръгне напред, всички ще имат пари и България на 3 морета
Дата: 26/08, 13:45

Кирил Равначки поема "Булгартрансгаз", Владимир Малинов оглавява "Газов хъб Балкан"
Дата: 26/08, 13:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия