Редактор: Недко Петров
Стопкадър бТВ
Цветанка Ризова обича да притиска гостите си с неудобни въпроси и да ги поставя в неудобни ситуации. Тази вечер тя също се опита да провокира студент навръх 8 декември, но се почувства неловко, след като се оказа, че не знае защо днешният ден е и свят.
Предлагаме ви прелюбопитна част от разговора между Ризова и Денислав Иванов, член на Изпълнителния съвет на Националното представителство на Студентските съвети, в „Лице в лице“:
Иванов: Аз ще празнувам спокойно и смирено. С приятели сме се разбрали, да изпием по чаша вино и да почетем празника без сериозни чествания и големи ексцесии. Просто смирени и балансирани.
Ризова: Защо да сте смирени, за какво се смирявате?
Иванов: Не трябва ли всички да сме смирени?
Ризова: Не, не, питам. Точно пък сега на празника смирено, защо. Не искате да избухнете като повечето колеги.
Иванов: Предпочитам да бъдем смирени, да сме спокойни, балансирани и да се радваме на малкото хубави неща, които се случват в ежедневието. Прекалено заляти сме от негативизъм, съжалявам, че разговорът ни тръгна в тази посока на този свят ден.
Ризова: Хубав ден, ама не е пък чак свят 8 декември.
Иванов: За някои е свят.
Ризова: Добре, чудесен празник.
Иванов: Тогава да кажем защо е бил свят. През 1903 година, преди да се смени Григорианския календар, на този ден сме почитали Свети седмочисленици.
Ризова: Имаме минала история.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Идеи за коледна украса от Mr.Bricolage
Дата: 08/12, 21:40
Важно за пътуващите по АМ „Струма“ в област Кюстендил в следващите дни
Дата: 08/12, 21:33
Спират да купуват и продават жилища до 2026 година
Дата: 08/12, 21:30
Продавачка: Елка ще обръща лева в евро автоматично, ще обръщам дисплея към клиента
Дата: 08/12, 21:28
ЕС прие нова отбранителна програма, предвиждаща 300 млн. евро за Украйна
Дата: 08/12, 21:27