Тодор Марев празнува рожден ден


20/11/2025, 10:14

Личен празник днес отбелязва една от най-големите легенди в историята на Черно море - Тодор Марев.

Роден на 20 ноември 1954 година в Бургас в семейството на морски офицер, изпратен да служи по южното Черноморие, Марев остава завинаги признателен на първия си учител по футбол Атанас Аврамов - човекът, който го запалва за черноморската идея.

След това тренира при Димитър Димитров, Тодор Терзистоев и Георги Димитров - Червения, пишат на страницата на Голове, метри, секунди във Фейсбук. 

По време на състезателната си кариера демонстрира забележителна лоялност към "моряците" и записва около 600 мача във всички турнири.

 Дебютира в "А" група на 4 юни 1972 година - срещу Дунав (Русе), а впоследствие изиграва 422 срещи (рекорд!) в елитния ешелон. Записва и 103 мача в "Б" група.

Дългогодишен капитан на Черно море, в продължение на близо две десетилетия той е един от най-стабилните бранители в българското първенство.

Записва 16 мача за националния отбор на България, с множество участия за младежкия юношеския тим.

Балкански шампион за младежи през в Солун, Марев печели наградата „Футболист на Варна“ в три последователни сезона (1976, 1977 и 1978 година). В края на кариерата си играе и в Доростол (Силистра), и Овеч (Провадия).
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Христанов: Мафията използва държавна лаборатория за рекет на турските превозвачи
Дата: 03/08, 22:08

Аварирал автомобил задими бул. "Владислав" близо до Двете кули във Варна
Дата: 03/08, 21:57

Всички незаконно преминали от Мароко в испанския анклав Сеута вече са върнати
Дата: 03/08, 21:42

Във Варна отвори първата умна 24/7 зала за тенис на маса в България
Дата: 03/08, 21:30

Зеленски уволни посланика на Украйна в САЩ
Дата: 03/08, 21:161 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия