Рафинерията в Сърбия заработи отново


Дата: 18/01, 20:40

Кадър Youtube

Единствената рафинерия в Сърбия заработи отново след близо два месеца прекъсване. Това стана благодарение на облекчението на санкциите, обявено в края на декември от американската Служба за контрол над чуждестранните активи, посочва БНР.

Компанията НИС, която държи рафинерията в Панчево, е с мажоритарна руска собственост, което е причината за санкционните мерки.

Лицензът за подновяване на работата ѝ изтича още следващата седмица. Унгарският външен министър Петер Сиярто обаче увери, че Вашингтон ще удължи срока, тъй като до дни се очаква да бъде обявена сделка между руската компания "Газпром Нефт" и унгарската МОЛ за прехвърляне на собствеността.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Оставиха в ареста двамата полицаи от Казанлък, обвинени за смъртта на арестант
Дата: 06/03, 15:54

Мария Цънцарова извади отново чашата, след която изхвърча от БТВ
Дата: 06/03, 15:49

Четири години затвор за мъж, отмъкнал от жилище 12 500 лв. през 2023 г.
Дата: 06/03, 15:47

Евакуираха Медицинския университет във Варна при учение
Дата: 06/03, 15:37

Жена намери 200 евро на улицата и ги върна в полицията в Шумен
Дата: 06/03, 15:31

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия