Пиксабей
Кипърските ветеринарни служби пристъпват към умъртвяването на над 13 хиляди домашни животни заради установяването на случаи на шап в страната, съобщава в електронното си издание в. „Филелефтерос“.
Решено е да бъдат умъртвени общо 13 156 животни – 260 говеда и 12 896 овце и кози.
Полицията е започнала разследване на причините за разпространението на заболяването по животните, като фокусът на проверките е върху конкретен търговец и върху маршрутите на незаконната търговия с фуражи.
Огнището на заболяването беше установено на 20 февруари във ферма в Ороклини, област Ларнака, но се предполага, че вирусът на шапа е присъствал в района поне две седмици по-рано.
Днес в Кипър се очаква да пристигне екип експерти от ЕС, както и първата партида от ваксини за започване на ваксинация на животните в радиус от 10 км от огнището, предаде БТА.
Сред мерките е и пълна забрана за транспорта на живи селскостопански животни в цял Кипър.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Мбапе се контузи, аут е за реванша с Бенфика за Шампионската лига
Дата: 24/02, 23:10
Две мечки от Аржентина идват у нас
Дата: 24/02, 23:00
Гастроентерологът: Държим решението за здрав корем
Дата: 24/02, 23:00
Извършена е сърдечна операция на италианския биатлонист, който претърпя криза на Олимпийските игри
Дата: 24/02, 22:50
Везенков няма да играе за националния отбор заради контузия
Дата: 24/02, 22:40