снимка: AL24news, Уикипедия
Синът на Муамар Кадафи - Сейф ал-Ислам Кадафи, е бил убит в Либия. Това обяви семейството му, като няма повече информация за случилото се.
Сейф ал-Ислам беше на 53 г. По време на управлението на баща му той беше много влиятелен и преговаряше от името на Либия по редица дипломатически въпроси.
Сейф беше считан за очевиден наследник на Муамар Кадафи и Западът го харесваше заради образованието му в престижен британски университет и умерените му позиции. Но когато избухнаха протестите срещу баща му, Сейф оглави изпълнените с насилие операции за потушаването им, предава Нова тв.
След смъртта на Муамар Кадафи синът му опита да избяга зад граница, но беше заловен и лежа няколко години в затвора при строг режим. Сейф беше освободен при амнистия през 2017 г. Четири години след това той опита да се кандидатира за президент, но не беше допуснат.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Случаят с намерената в куфар Евгения: Намалиха присъдата на Орлин Владимиров от доживотен затворна 20 години
Дата: 16/02, 11:38
Във Варна с дарения осигуриха технически средства за деца с увреждания от приемни семейства
Дата: 16/02, 11:32
Пожар избухна в автокъща в Дупница, унищожени са автомобили
Дата: 16/02, 11:281 Коментар
Тежки глоби за продажба на стоки менте в Гърция
Дата: 16/02, 11:161 Коментар
Димитров не победи, но се изкачи в световната тенис ранглиста
Дата: 16/02, 11:10