5 процента носи отдаването на имот под наем в България


25/11/2025, 12:43

Пиксабей

България е сред държавите от ЕС, които осигуряват най-висока доходност от покупка на имот с цел отдаването му под наем, показва класация на британската застрахователна компания William Russell. Доходността от отдаване на имот под наем в страната ни е оценена на близо 5 на сто, а за влизането на България в топ 10 на най-добрите за инвестиция държави помага ниският данък от 10% върху доходите от наеми.

България е на седмо място в класацията, а веднага след нас са Латвия, Ирландия и Исландия, където данъците върху доходите от наеми са значително по-високи, отколкото при нас.

Най-подходящите европейски страни за инвестиции в недвижими имоти се намират в Централна и Източна Европа, като Молдова е начело в класацията. Страната оглавява класацията, благодарение най-вече на столицата си Кишинев, която привлича много туристи и предлага възможности за краткосрочно отдаване на имоти под наем. Данъкът върху доходите от наеми в Молдова е 12%, но страната не е член на ЕС, съобщава "Труд".

На второ място в класацията е Литва, за която очакванията са цените на имотите стабилно да нарастват с времето. На трето място е Северна Македония, а след нея са Андора, Сърбия и Черна гора.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40

Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 04:00

На днешната дата в историята
Дата: 07/05, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия