Снимка: Булфото, илюстративна
Мъж на 89 години е бил убит в района на автобусна спирка в крумовградското село Горна Кула, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Кърджали и допълниха, че установен и задържан като съпричастен по случая е 29-годишен жител на селото.
Възрастният мъж е нападнат, нанесени са му удари по главата и тялото. Тялото е транспортирано за аутопсия в Отделението по съдебна медицина в болницата в Кърджали, посочва БТА. Дежурна оперативна група е извършила оглед и е образувано досъдебно производство.
От пресцентъра на Окръжна прокуратура - Кърджали допълниха, че сигнал за починалия мъж е подаден на 7 януари около 10:30 ч. на тел. 112. Установено е, че починалият е бил нападнат от задържания С. Х., заподозрян, че е нанесъл ударите, вследствие на които 86-годишният е починал.
Обвиняемият С. Х. е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Разследването продължава по текстове от Наказателния кодекс - за убийство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ники Кънчев: Китарата на Личо Стоунса е символ на бунта на младите през 70-те години
Дата: 27/01, 10:00
Разработиха нов вид витамини
Дата: 27/01, 10:00
Втори ден БНБ е "под обсада" за колекционерска монета в евро с трамвай
Дата: 27/01, 10:00
Оля Малинова обясни абсурд в законите: Ако Азис се омъжи в САЩ, няма проблем в България да се ожени
Дата: 27/01, 09:57
Пожар в Плевен унищожи гараж и апартамент
Дата: 27/01, 09:56