Кадър Ютуб
Американското Министерство на енергетиката обяви, че възлага поръчки на обща стойност 2,7 милиарда долара на три компании за увеличаване на обогатяването на уран в страната през следващите 10 години, съобщи Ройтерс. Мярката е част от усилията на САЩ да намалят зависимостта си от руските доставки, предава БТА.
Договорите изискват компаниите да предоставят услуги по обогатяване на нискообогатен и високообогатен уран за съществуващи атомни електроцентрали, както и за нови, по-малки модулни реактори.
"Днешните договори показват, че тази администрация е ангажирана с възстановяването на сигурна верига за доставки на ядрено гориво, способна да произвежда необходимото гориво за реакторите от днес и усъвършенстваните реактори от утре", заяви министърът на енергетиката Крис Райт.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Българската фондова борса ЅОFІХ с рекорден ръст след приемането на еврото
Дата: 15/01, 11:35
Две добри новини за Любо Пенев: Справя се с имунотерапията и ще бъде върнат в София
Дата: 15/01, 11:23
Гръцките фермерите намалиха часовете на блокадите
Дата: 15/01, 11:23
Синоптикът Янков: Идва рязко застудяване и поледици
Дата: 15/01, 11:12