Кадър ютуб
Франция ще гласува против мащабното търговско споразумение, което Европейският съюз се готви да подпише със страните от Меркосур (Аржентина, Бразилия, Парагвай и Уругвай), заяви френският президент Еманюел Макрон на фона на земеделските протести, които блокираха пътищата към Париж, и в частност забележителности като Триумфалната арка, в знак на съпротива срещу сделката, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
Фермери от синдиката "Координасион Рюрал“ (Coordination Rurale) призоваха за протести в Париж поради опасения, че планираното споразумение за свободна търговия с Меркосур може да залее страната с внос на евтини храни.
Маркон заяви в социалните мрежи, че Франция ще гласува против сключването на сделката. "Подписването на споразумението не е краят на тази сага. Ще продължа да се боря за пълното изпълнение на ангажиментите, получени от Европейската комисия, и за защитата на нашите селскостопански производители", написа Макрон в социалната платформа "Екс".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Франция започна кампанията си по набиране на младежи за доброволна военна служба
Дата: 12/01, 17:051 Коментар
Вдигнаха въздушната линейка заради 50-годишен мъж с кръвоизлив от Силистра
Дата: 12/01, 16:51
Маркетинг експерт: Бойко Борисов е дал 100 млн.евро за един сайт
Дата: 12/01, 16:491 Коментар
Разследват председателя на Федералния резерв Джером Пауъл
Дата: 12/01, 16:402 Коментара
От минус 6 до 2 градуса във вторник във Варна
Дата: 12/01, 16:40