Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Хиляди българи се оплакаха от увеличени сметки за ток за декември и януари.
Те твърдят, че са ползвали същото потребление и за тези два месеца през 2024 и 2025 година, но сега сметките са им скочили двойно.
Някои от недоволните заявиха, че по Коледните и новогодишните си празници не са си били у дома, но въпреки това са принудени да плащат по-скъп ток.
Хората са подали жалби, а днес излизат на протест пред сградата на EVN.
Трябва да продължим темата и утре, и да сравним действително двете сметки. Как изглеждат и като единична цена на електроенергията, и като единици. Възможно ли е, както пишат колеги от Пловдив, единиците да са много повече, включително за необитавано от една от четири седмици жилище, изригна Виктор Николаев след репортажа от Пловдив.
И пак примера с такситата, които при превалутирането имаха гаф, и то много голям, в София, засягащ много автомобили. 1 км го брояха за два, и бяха объркали кое да превалутират. Да не би при тока единиците да са умножавани по две в тези случаи, щом изкарват хора на улицата на протест, продължи той.
Явно проблем има, въпросът е да установим къде е той. Явно не е субективно усещане. Единицата струва 24 стотинки или 12 цента, и понеже е измервателен уред, добре е да видим какво е измерил, какво количество и на каква цена, каза още по Нова Тв водещият.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Хванаха трима варненци за кражби от магазини и заведение за бързо хранене
Дата: 06/02, 09:31
Доц. Милен Иванов: Бащата на момчето с Калушев не изглеждаше спокоен
Дата: 06/02, 09:27
Протест в подкрепа на шофьора, причинил катастрофата край Телиш
Дата: 06/02, 09:241 Коментар
Временно променят маршрута на тролейбусите във Варна
Дата: 06/02, 09:11
Съдът назначи експертиза по дело, образувано по жалба срещу решение на директора на РИОСВ - Варна
Дата: 06/02, 08:58