снимка: Svilen Enev, Уикипедия
С празнична програма Ботевград отбелязва 148 години от освобождението и 160 години от обявяването си за град. Това се посочва на интернет страницата на Община Ботевград.
На честванията ще присъства и президентът Румен Радев, съобщиха от прессекретариата на държавния глава и БТА.
Датата 29 ноември е традиционно празничен ден за Община Ботевград. Честванията по повод 160-годишнината от обявяването на селището за град ще продължат до март 2026 г.
От 10:00 ч. в храм „Св. Възнесение Господне“ ще бъде отслужена заупокойна молитва в памет на загиналите за свободата на ботевградския край. Шествие от храма до пл. „Освобождение“ с участието на Общински духов оркестър ще започне в 10:20 ч. Ритуалът по издигане на националния флаг, знамето на Ботевград и знамето на Европейския съюз е от 10:30 ч. на площада. След това ще започне церемонията по поднасяне на венци и цветя пред Паметника на свободата в Ботевград на пл. „Саранск“.
Празничната програма ще продължи и вечерта с концерт спектакъл от 17:00 ч. в спортна зала „Арена Ботевград“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Чичо Георги остана без два крака след заболяване: Сам съм с 350 евро пенсия, няма как да се справя
Дата: 21/06, 11:48
Спряха напълно продажбата на горива в Крим: Украйна удари Керч
Дата: 21/06, 11:42
Даниел Митов: Фантазия е, че България може да бъде мост между Украйна и Русия
Дата: 21/06, 11:331 Коментар
Новаков: Търпението на евролидерите се изчерпва. Ако с Фицо и с Орбан са били по-търпеливи, Радев няма да има този комфорт
Дата: 21/06, 11:271 Коментар
Незапомнена суша в Родопите: 4 хиляди декара ели са изсъхнали
Дата: 21/06, 11:211 Коментар