кадър: Нова тв
Тази събота в предаването „Ничия земя“ по Нова телевизия ще разкажем историята на Бай Минчо Гърбелов - овчар с над 65-годишен стаж, който е преживял срещи с мечки и вълци, но не е изгубил връзката си с планината и животните.
Бай Минчо е живял в времена, когато овчарлъкът е бил не просто занаят, а начин на оцеляване и свобода. Той помни Тодор Живков, за когото е пекъл чевермета, и разказва за участието си със своето стадо в емблематичния филм „Време разделно“.
Днес Бай Минчо продължава да пази стадото си, въпреки трудностите и липсата на подкрепа от държавата. Той е човек, който не иска нищо наготово - нито субсидии, нито помощ. Неговата философия е проста: „Защитавам животните си, защото те са моят живот“. Историята му е пример за устойчивост, връзка с природата и мъдрост, придобита не в училище, а сред суровите условия на Родопите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар
Писториус: Думите на Путин за край на войната в Украйна може да са поредната измама
Дата: 11/05, 17:541 Коментар
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37