Над 90 машини са в готовност да чистят Пловдив от сняг и лед


Дата: 21/01, 17:35

Снимка: Община Пловдив

Екипи и специализирана техника на ОП „Чистота“ са в готовност да почистват сняг и да третират с противообледенителни материали пътни артерии, мостове и надлези в Пловдив, съобщи директорът на ОП „Чистота“ инж. Десислава Георгиева.

Предприятието разполага с над 4000 тона сол и 16 тона калциев дихлорид. В готовност да излязат на улицата са 53 снегорина, 23 разпръсквача на сол, 9 комбинирани машини, оборудвани с гребла за сняг и разпръсквачи, както и 8 челни товарача, единият от които е пригоден за почистване на труднодостъпни места, информират от Община Пловдив. С предимство ще се обработват пътните артерии, по които се движи масовият градски транспорт.

Над 400 работници от ОП „Чистота“ и близо 80 служители от ОП „Градини и паркове“ ще почистват и ще третират с противообеледенителни материали автобусните спирки, подлезите, парковете, тротоарите и междублоковите пространства.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Русе се съвзема след ледения дъжд
Дата: 23/01, 07:25

Нова промяна в графика на общинските Ученически игри
Дата: 23/01, 07:21

Одобриха насоките за кандидатстване по Фонд „Култура“ за 2026 г. във Варна
Дата: 23/01, 07:14

До часове съдът ще потвърди оставката на Радев като президент
Дата: 23/01, 07:08

Увеличават курсовете на автобусна линия номер 30 във Варна
Дата: 23/01, 07:06

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия