Фон дер Лайен ще се изправи пред нов вот на недоверие, този път заради споразумението с Меркосур


Дата: 14/01, 21:01

Снимка: Булфото, архив

Европейската комисия, ръководена от Урсула фон дер Лайен, още веднъж ще се изправи пред вот на недоверие в Европейския парламент, предаде ДПА, цитирана от БНР.

Председателката на Европейския парламент Роберта Мецола е информирала лидерите на парламентарните групи за предстоящия вот.

Дебатите и гласуването ще се състоят на сесията в Страсбург следващата седмица. Вотът е поискан от крайнодясната група "Патриоти за Европа", в която влизат френският Национален сбор на Марин льо Пен и партията ФИДЕС на унгарския премиер Виктор Орбан.

"Патриотите" са недоволни от сключеното търговско споразумение между ЕС и Меркосур. Това е четвъртият вот на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен и екипа ѝ в рамките на половин година.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Василев към журналистите: Може ли първите седем години да си ги спомните?
Дата: 23/01, 11:28

Варна на 324 място в света в класацията за най-скъпите за живот градове
Дата: 23/01, 11:26

За три дни: Два пъти осъдиха за кражби жена, която вече има 24 присъди
Дата: 23/01, 11:20

Кокичетата цъфнаха във Варна
Дата: 23/01, 11:16

Повече са водолюбивите птици у нас
Дата: 23/01, 11:13

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия