Снимка: Булфото
По разпореждане на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов пощенската станция в село Караисен, община Павликени, ще отвори врати още утре. В същия ден всички пенсионери в селото ще получат своите пенсии, съобщават от Министерството на транспорта.
Освен изплащането на пенсии, в пощата ще се извършват и всички останали услуги, включително обмяната на левове в евро.
До намесата на вицепремиера се стигна след сигнал, че поради временното затваряне на пощенската станция близо 500 жители на селото няма да получат пенсиите си навреме.
С решаването на проблема жителите ще могат не само да получат своевременно доходите си, но и да обменят безплатно левове в евро и да заплатят битовите си сметки без забавяне.
Всеки месец 542 415 пенсионери получават своите пенсии в клоновете на Български пощи. Изплащането на първите пенсии в евро днес протича спокойно и без затруднения.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
С тържествена заря-проверка в София беше отбелязана 148-ата годишнина от Освобождението на България
Дата: 03/03, 20:001 Коментар
56-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа край Стара Загора
Дата: 03/03, 19:50
Лавров: Русия няма да наложи санкции на САЩ заради нападението над Иран
Дата: 03/03, 19:45
Приключва ли Тръмп войната с Иран? "Те са унищожени. Почти нищо не работи"
Дата: 03/03, 19:422 Коментара
Канят на Трабант фест във Велико Търново
Дата: 03/03, 19:391 Коментар