Снимка: Булфото
Административен съд – Варна назначи комплексна съдебно-техническа и екологична експертиза по дело, образувано срещу решение на директора на Регионална инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Варна.
Производството е по жалба на сдруженията „Варна диша“ и „Български алианс за достоен живот“, както и на ПП „Зелено движение“, срещу преценката на РИОСВ – Варна да не се извършва оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) за инвестиционно предложение „Изграждане на международен и конгресен център“ на "Алея Първа".
В открито съдебно заседание съдът остави без разглеждане и прекрати производството по жалбата само в частта, касаеща Политическа партия „Зелено движение“.
В мотивите си съдът посочва, че жалбата на партията е недопустима поради подаването ѝ след законоустановения срок (просрочие).
Разглеждането на делото в открито съдебно заседание е насрочено за 1 април 2026 г. от 13:30 ч.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
С тържествена заря-проверка в София беше отбелязана 148-ата годишнина от Освобождението на България
Дата: 03/03, 20:00
56-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа край Стара Загора
Дата: 03/03, 19:50
Лавров: Русия няма да наложи санкции на САЩ заради нападението над Иран
Дата: 03/03, 19:45
Приключва ли Тръмп войната с Иран? "Те са унищожени. Почти нищо не работи"
Дата: 03/03, 19:422 Коментара
Канят на Трабант фест във Велико Търново
Дата: 03/03, 19:391 Коментар