Снимка: МБАЛ - Пазарджик
Ръководството на Многопрофилна болница за активно лечение(МБАЛ) - Пазарджик АД разпространи до медиите официална позиция по повод информация от прокуратурата за повдигнати обвинения за вземане на подкупи срещу д-р А. Д. – председател на комисия в ТЕЛК.
От лечебното заведение категорично заявяват, че не толерират корупционни практики под каквато и да е форма.
Към момента по случая тече разследване на компетентните органи, като болницата оказва пълно съдействие. По разпореждане на ръководството е започнала и вътрешна проверка. Работата на ТЕЛК продължава нормално. До момента в болницата не са постъпвали сигнали от граждани за подобни действия от страна на д-р А. Д., се казва в позицията, цитирана от БТА.
В нея се посочва още, че всички кадрови решения ще бъдат взети в съответствие със закона. Лечебното заведение ще предприеме всички необходими мерки за защита на обществения интерес и правата на гражданите, се казва в позицията, подписана от изпълнителния директор на МБАЛ - Пазарджик д-р Красимир Темнилов.
Днес Окръжна прокуратура - Пазарджик съобщи, че са повдигнати обвинения срещу А.Д. за това, че в периода от септември 2025 г. до средата на ноември 2025 г. в Пазарджик и Велинград в качеството си на председател на състав на ТЕЛК в болница в Пазарджик, е приел дарове - парични средства в общ размер на 8500 лева (4345 евро). Спрямо обвиняемия е взета мярка за неотклонение "гаранция" в размер на 5000 евро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Над 120 души са преминали за денонощие през двете болници в Русе с травми и счупвания заради поледицата
Дата: 23/01, 10:17
Варненци: Автобус на спирката "Св. Константин и Елена" минава по-рано. За мач ли бърза шофьорът?
Дата: 23/01, 10:15
Слави Василев: България ще спечели от Съвета за мир, защото ще има пряка връзка с Тръмп
Дата: 23/01, 10:12
Четирима украинци са ранени след катастрофа с два буса край Мъглиж
Дата: 23/01, 10:10
Планински спасител: Шансовете да оцелееш в лавина намаляват драстично след 15 минути в снега
Дата: 23/01, 10:02