Семеен ресторант в Бургас прави отстъпки, ако не ползваш телефона си в заведението


Дата: 01/02, 10:00

Собственик на семеен ресторант в Бургас въвежда нестандартна инициатива, с която насърчава клиентите да общуват помежду си, вместо да прекарват времето си в мобилните си устройства. Всеки гост, който остави телефона си на бара и не го използва по време на престоя си, получава 20% отстъпка от сметката.

Идеята е на собственика на заведението Мартин Пенчев и съпругата му Ани. Според тях виртуалният свят е навлязъл прекалено дълбоко в ежедневието на хората-от банкирането и бизнеса до личното общуване.

"Искаме да върнем клиентите към по-естествена среда,да се насладят на храната, компанията и атмосферата, без екрани“, споделя пред NOVA Пенчев.



За да се възползват от отстъпката, гостите оставят мобилните си телефони в специална кутия на бара до края на посещението. Барманът в заведението разказва, че повечето клиенти приемат предизвикателството спокойно и рядко се връщат да проверяват устройствата си. Телефоните се взимат едва след поднасянето на сметката, допълва Нова тв. 

Инициативата стимулира хората да споделят впечатленията си от мястото и ястията, да обръщат повече внимание на вкусовете и да разговарят активно помежду си.

В духа на философията за по-малко виртуалност ресторантът е предприел и още една нестандартна мярка. За да ограничи модерната практика на селфита в санитарните помещения, там е изградена специална стена за снимки, оформена изцяло от книги.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Около 140 пътници пристигнаха в София на летище "Васил Левски" с полет от Оман
Дата: 03/03, 16:05

Близо два милиона билета са продадени в първите две фази за мачовете на Мондиал 2026
Дата: 03/03, 16:02

Внукът на Хаджиевски отбеляза победния гол за Спартак в последната минута
Дата: 03/03, 15:58

Тръмп: Иран искат да преговарят. Аз казах: Твърде късно!“
Дата: 03/03, 15:452 Коментара

Иран призова Съвета за сигурност на ООН да спре войната
Дата: 03/03, 15:36

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия