Сиромахов: Голяма част от българите са се чувствали добре под османска власт и не са искали самостоятелна независима държава


Дата: 04/12, 11:44

Кадър Ютуб

Иво Сиромахов посочи интересен момент от българската народопсихология, базиран на документи.

Ето какво споделя той:

"Голяма част от българите са се чувствали добре под османска власт и не са искали самостоятелна независима държава.

В книгата си "Четите в България" Захарий Стоянов цитира писма на българското население от Свищов, Търново, Русчук, в които те изразяват възмущение от "разбойническите чети" на Хаджи Димитър и Стефан Караджа и пожелават дълголетно управление на милостивия си султан."


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лошо време за Никулден
Дата: 06/12, 04:00

Идеи за коледна украса от Mr.Bricolage
Дата: 06/12, 03:30

ИУ-Варна бе домакин на престижно събитие в строителния сектор
Дата: 06/12, 03:20

На 6 декември е роден Никола Рударов
Дата: 06/12, 03:00

Волейболният отбор на ОУ „Добри Чинтулов“ поема към световния спортен подиум в Китай – DS Home Варна подкрепя младите таланти
Дата: 06/12, 02:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия