снимка: Пиксебей
Сериозни проблеми за движението по фериботните линии в Гърция създават бурните южни и югоизточни ветрове, особено в Егейско море, съобщава държавната телевизия ЕРТ.
Силата на вятъра в морето край южната ни съседка е около пета – шеста степен по скалата на Бофорт с пориви до седма степен, а на места в Егейско море – и до осма.
Пристанищните власти са наложили ограничения за движението на фериботите, които засягат транспортните връзки с редица острови.
По-конкретно от пристанището Пирея не се извършват курсовете до Цикладските острови. От Рафина фериботите не пътуват до островите Андрос, Тинос и Миконос, а корабите достигат само до Мармари. Заради неблагоприятните атмосферни условия е затворена линията Принос (Тасос) – Кавала. Не пътуват и корабите на подводни криле в Аргосароническия залив.
Корабите по линиите, които не са официално затворени, се движат по преценка на капитана и съобразно с атмосферните условия. Властите отправят препоръка към пътниците да се информират предварително от съответните пристанища и туристически компании за евентуални промени в разписанието.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Заловиха 22-годишен варненец отново да кара без книжка
Дата: 14/01, 11:29
Костадинов в НС поиска България да присъедини части от Украйна, да се слее с Македония и да излезе от ЕС и НАТО
Дата: 14/01, 11:102 Коментара
Ивелин Михайлов: Остана ни да гарантираме честни избори и ще го направим по невиждан до момента начин
Дата: 14/01, 11:08
Владимир Иванов: След 1 февруари левът няма да е законно платежно средство
Дата: 14/01, 11:06
Гори склад за текстилни материали в Троян
Дата: 14/01, 10:52