Булфото
Министерството на финансите пусна в обращение нова емисия 5-годишни ДЦК, деноминирана в евро, с падеж на 28-и януари 2031 г. и годишен лихвен купон от 2,75%.
На проведения в понеделник ауцион бяха пласирани държавни ценни книжа за 150 млн. евро при среднопретеглена годишна доходност в размер на 2,94%, съобщава финансовото министерство, предаде БНР.
Общият размер на подадените поръчки по време на аукциона достигна 224,37 млн. евро, което съответства на коефициент на покритие от 1,50 пункта.
Отчетеният лихвен спред спрямо аналогичните германски федерални облигации е в размер на 49 базисни точки (лихвата по българските книжа е с 0,49% по-висока от тази по германски книжа).
Седмица по-рано бяха емитирани нови 2-годишни книжа, като беше постигната среднопретеглена доходност е 2,33%.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иран удари Азербайджан
Дата: 05/03, 10:40
Политолог: Радев ще опита да навлезе в ловните полета на БСП
Дата: 05/03, 10:291 Коментар
Затварят още един голям завод България: Стотици остават без работа
Дата: 05/03, 10:21
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 05/03, 10:20
Гръдев: КСНС трябва да се свика, това е грешка на служебното правителство
Дата: 05/03, 10:19