Снимка: ОД на МВР-Шумен.
Антични предмети са намерени и иззети от частен дом в Смядово, ползвано от 61-годишен мъж, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР.
Проверката е извършена от криминалисти от полицейското управление във Велики Преслав след получена оперативна информация, че мъжът съхранява културно-исторически ценности, които не са идентифицирани и регистрирани по надлежния ред.
В жилището на 61-годишния е намерен металдетектор, иззети са и осем монети, два пръстена и връх на стрела. По първоначални данни носят белези на исторически ценности, предаде Шум бг.
Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 278 ал. 6 от НК. Работата по случая продължава под надзора на прокурор от Окръжна прокуратура - Шумен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
За рекордите на Гинес: Откриха питон с дължина над 7,2 метра
Дата: 04/03, 00:00
Барселона мечтае за невъзможния обрат: 3:0 срещу Атлетико Мадрид
Дата: 03/03, 23:54
Иво Димчев: Честит празник и благодаря от сърце за стотиците съобщения и милите думи!
Дата: 03/03, 23:481 Коментар
Германският канцлер Фридрих Мерц: „На едно мнение сме по отношение на премахването на този ужасен режим в Техеран“
Дата: 03/03, 23:42
Барселона 2:0 Атлетико Мадрид след 60 минути игра за Купата на краля
Дата: 03/03, 23:36