кадър,архив: Нова тв
Надявам се разумът да надделее и той да управлява обществените процеси в България, а не емоцията. Нещата в България не се развиват особено добре, но това е на фона на една катастрофа, която наблюдаваме наоколо – ние сме функция на това, което се случва. Това каза проф. Михаил Константинов – директор на "Електорални анализи и прогнози“ в "Галъп интернешънъл Болкан“ и бивш дългогодишен член на ЦИК, в предаването "България, Европа и светът на фокус“ на Радио "Фокус“.
По думите му конфликтът САЩ-Европа навлиза в изключително тежка фаза, в каквато никога досега не е бил. "Виждаме дълбоко разстройство на отношенията, включително неразбирателство по основни стратегии, които двете страни са приели. Европа продължава да държи на своите идеи за Зелена сделка, на миграция, на джендър идеологиите – неща, които Тръмп и неговата администрация напълно отхвърлиха и се борят с тях“, посочи Михаил Константинов.
За да бъдат изпълнени исканията на протестиращите, те трябва да са реалистични, заяви той. "Искрено се надявам, че българското общество, което вече се е събудило и предявява съвсем законно правата върху собствения си живот, ще се ориентира правилно и няма да се плъзне по разни фалшиви лидери. Исканията за оставка на лидер на политическа партия е нонсенс. Нека да искаме реални неща и нека всеки да си гледа работата“, призова Михаил Константинов.
Според него печеливш от сегашната ситуация ще бъде всеки нов проект, който ще се появи на политическата сцена. "Най-често се споменава президентски проект, но аз смятам, че президентът няма право да скочи в политическото блато, защото той се е клел да бъде 5 години президент и обединител на нацията. Всичко друго ще бъде престъпление“, добави Константинов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гумата на самолет на "Търкиш еърлайнс" се запали след кацане
Дата: 11/05, 09:32
Калас: Прекратяването на огъня между Русия и Украйна за 9 май беше цинично
Дата: 11/05, 09:31
Заради кризата с горивата индийският премиер призова за икономии и връщане на работата от дома
Дата: 11/05, 09:29
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 11/05, 09:24
Електронният прием за общинските детски градини във Варна започва днес
Дата: 11/05, 09:14