Контраадмирал Кирил Михайлов: Авиобаза „Чайка“ има нужда от поне още два хеликоптера


09/12/2025, 19:14

Снимка: Булфото

Поне още два хеликоптера са необходими на военноморската авиобаза „Чайка“, каза днес пред журналисти командирът на Военноморските сили (ВМС) контраадмирал Кирил Михайлов.

Той посочи, че летателните машини в състава на ВМС в момента са три. С придобиването на двата нови многофункционални кораба обаче те ще бъдат крайно недостатъчни, посочи Михайлов. Той припомни, че плавателните съдове имат място на борда за хеликоптери, а когато са в морето, в базата също трябва да има машини, готови да изпълняват други задачи.

Командирът на военния флот днес представи част от екипажите, участвали в евакуирането на моряци от танкера „Кайрос“, който бедства край Ахтопол. Както БТА информира, с помощта на хеликоптерите от авиобазата до кораба бяха пренесени храна, вода, медикаменти, генератор. По същия начин до брега бяха евакуирани общо седмина от моряците на танкера.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Музеят за нова история на Варна отбелязва 60 години от рекордния скок на Чавдар Джуров
Дата: 28/08, 08:58

Радан Кънев: Кандидатурата на Андрей Гюров за президент ще е гражданска, а не партийна
Дата: 28/08, 08:56

Проф. Рачев: Някои хора в Непал няма да бъдат открити никога, те буквално са погребани
Дата: 28/08, 08:47

Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 28/08, 08:40

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 28/08, 08:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия