Пекселс
Жителите на няколко района в Добрич вече могат да използват без притеснения водата за питейно-битови нужди, след като тя отново отговаря на всички здравни изисквания. Това съобщиха от Регионалната здравна инспекция в Добрич.
Става въпрос за зоната „Добрич-запад“, която обхваща кварталите „Рилци“, „ДЗС“, района на Рилските блокове, гара Юг и част от булевард „Трети март“.
Според информацията на здравната инспекция, извършените лабораторни анализи показват, че подаваната във водопроводната мрежа вода вече покрива нормативните изисквания по показателите цвят и мътност, както и по микробиологичните показатели, предаде Радио Варна.
От РЗИ-Добрич посочват, че издаденото предписание към водоснабдителното дружество за привеждане качеството на водата в съответствие със здравните норми е изпълнено успешно.
С това отпадат притесненията, свързани с качеството на питейната вода в засегнатите райони, а водоснабдяването вече отговаря на действащите здравни стандарти за безопасност и качество.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нова топлинна вълна залива Европа с рекордни температури за юни
Дата: 22/06, 07:50
Мъж загина при пожар в къщата си край Бургас
Дата: 22/06, 07:41
Египет обърна Нова Зеландия с три гола за едно полувреме и се класира за 1/16-финалите на Световното по футбол
Дата: 22/06, 07:37
Затвориха четирите московски летища
Дата: 22/06, 07:30
Трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 22/06, 07:24